اجرای نمایشنامه‌ای از من

نمی‌دانم چه بر سرش آمده. نمایشنامه‌ای که روزهای زیادی درگیرم کرد. پیرم کرد. کشتم. زنده‌ام کرد. مزخرف شد. خوب شد. بد نشد. که آخرش خوانده خواهد شد. که آخرش آخرش شد.

   مهدی و بچه‌ها می‌خوانندش برایِ شما. برای عموم. که بیایند و ببینند و ندانند کجایش اشکال از من است، از مهدی که کارگردان است، یا از آنها که بازیگرند. بیایند و بخوانند و ببینند و ندانند. این تئاتر است. این زندگی است. نمی‌فهمی دقیقاً ایراد از کداممان است. از کجایمان است. بفهمی هم حاضر به پذیرش نیستی. بپذیری هم بدان زیاده فردینی. همچون همیشۀ زندگی‌هامان، وقت تنگ بود و مقــعد گشاد. بگذریم... نمایشنامه کنترپوان (Counterpoint) به همت دوستان نمایشنامه‌خوانی خواهد شد. عوامل عبارتند از:

 

نویسنده: هومن زندی‌زاده

مشاور نویسنده: سروش رضائی

کارگردان: مهدی فریضه

نقش‌خوانان: آرش میرطالبی

بهار کاتوزی

میثم ملکی‌پور

گلناز توسلی

فریبا امینی

و ابوذز ساعدی

آهنگساز: بیژن صباغ


نمایشنامه کنترپوان، نوشته شده به سنه 1387 هجری شمسی، اجرا در 28 فروردین سنه 1389، ساعت 18.

 

آدرس (برای آنها که اتول دارند): بلوار کشاورز – خیابان 16 آذر – نرسیده به خیابان انقلاب – جنب کلینیک 16 آذر – تالار مولوی.

آدرس (برای آنها که روی پایشان می‌ایستند): میدان انقلاب – ابتدای خیابان 16 آذر – جنب کلینیک 16 آذر – تالار مولوی.

 

حضورتان منت است بر سرم.

  
نویسنده : هـ. ز.ز. ; ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٦ فروردین ،۱۳۸٩
تگ ها : تئاتر

 

دوستان عزیزم؛

در این مدت به کرات دیدم که جمع کثیری از شما نمی‌تونستین برایِ نوشته‌هایِ من کامنت بذارین. این ماجرا خیلی برام اذیت‌کننده بوده. اصولاً بزرگترین حسن بلاگ‌نویسی این‌ئه که نویسنده می‌تونه بلاواسطه با نظراتِ خواننده‌هاش آشنا بشه. می‌تونه تأثیری رو که گذاشته ببینه و از خواننده‌هاش تأثیر بگیره. از این نظر من بلاگ‌نویسی رو حتی از کتابی که چاپ می‌شه باارزش‌تر می‌دونم. بلاگ جایِ خودنمائی نیس. بلاگ جایِ فخرفروشی نیس. بلاگ جایِ ریدمون نیس. بلاگ جائی‌ئه که توش تعامل به‌وجود می‌آد. باید قدرِ بلاگامون رو بدونیم.

   همونطور که من حق دارم بنویسم، بقیه هم حق دارن نظر بدن. و وقتی این رابطه ارزش پیدا می‌کنه که - به قولِ روباهِ شازه کوچولو - ما همدیگه رو اهلی کرده باشیم. یعنی یه فرقی بینِ خودمون و هزاران آدمِ دیگه‌ای که تو این دنیا زندگی می‌کنن قائل شده باشیم. به خاطرِ همین ارزشی که شما همیشه برام داشته‌ین، از این به بعد اینجا می‌نویسم. می‌نویسم تا راحت‌تر نظر بدین.

   خواننده‌هایِ خاموشِ خوشگل، بیدار شین. ما نیاز به تعامل داریم.

  
نویسنده : هـ. ز.ز. ; ساعت ۱٢:٠۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٧ فروردین ،۱۳۸٩
تگ ها : شخصی